Kiss Delta : Akce

Rádio online Studio online

Právě hraje:

DES'REE
LIFE

Playlist > Napište nám >

TO TU JEŠTĚ NEBYLO ... VOZÍK PRO JINDRU!

Všechno je ve vašich rukou Kissáci...my do toho jdeme, protože náš kamarád JINDRA to potřebuje a my ho v tom nenecháme samotného..!!

Rádio Kiss Delta v září spolu se svými posluchači pomůže jednomu z těch, kteří to nejvíce potřebují.

Je to již několik let, co jsme spolupořádali maratón mezi moderátory rádií v síti Kiss. Soutěžilo se o to, kdo vydrží déle a beze spánku moderovat. Mnoho našich posluchačů na toto klání dodnes vzpomíná. Nyní soutěže zopakujeme a zároveň pomůžeme jednomu z handicapovaných posluchačů.

S nápadem jsme oslovili Nadaci Medvídek Dáda, se kterou už několik let úspěšně spolupracujeme. A právě tato Nadace přišla s příběhem malého Jindry. Jeho životní příběh nás natolik oslovil, že jsme se ihned rozhodli naši pomoc soustředit právě jemu.


Jindrovi Nagymu je 17 let a bydlí nedaleko Mladé Boleslavi. Jeho diagnóza je DMO, tedy „dětská mozková obrna“ - spastická qadruparéza. DMO je postižení, které se nedá vyléčit, může se však zmírnit jeho průběh a obecně platí, že čím dříve se s ním začne „bojovat,“ tím účinnější může být výsledek. DMO má stovky forem, spastická quadruparéza v praxi znamená, že má špatně pohyblivé všechny čtyři končetiny. Jindra má navíc lehkou mentální retardaci. Naprosto skvěle reaguje a směje se. Jindra v září absolvuje operaci nohou, aby se mohl naučit pohybovat. Po operaci bude potřebovat speciální stavěcí vozík. Tento vozík stojí aktuálně 81.344,- Kč. Jeho rodina je sociálně velmi slabá, vozík si z vlastních prostředků nemůže dovolit pořídit.

V září našim posluchačům příběh Jindry co nejvíce přiblížíme.  Od pondělí 5.září 2011 startujeme mediální kampaň nejen na našem rádiu Kiss Delta, ale také v tištěných médiích (regionální Deník, MB Noviny), která se stala partnery této akce. Vedle tištěných médií je to také regionální TV 1.Boleslavská. Dalším důležitým partnerem v této rádiové kampani se stalo i mladoboleslavské Helpcentrum, které je součástí sítě společnosti Patron a.s. Ta zajišťuje komplexní péči o handicapované s maximální dostupností rehabilitačních a kompenzačních pomůcek imobilním lidem kolem nás.

Následně musíme společně dosáhnout na částku, za kterou zakoupíme speciální stavěcí vozík „Lifestand“.

Jak se k částce můžeme dostat?

Náš moderátor „Ranního odpichu“ Jirka Vondra bude od pondělí 19.září, šesté hodiny ranní, moderovat bez spánku a odpočinku non-stop tak dlouho, dokud se cílová částka 81.344,- Kč nevybere.

Jak Jindrovi pomoci?
Dvěma způsoby. V prvním případě mohou naši posluchači zasílat speciální SMS, kterou si „kupují“ část vozíku, kterou darují Jindrovi. Cena této textové zprávy je 50,- Kč. Tvar SMS je JINDRA zaslaná na číslo 90299. O hladký průběh transferu SMS se stará společnost Mobilbonus, s kterou rádio Kiss Delta spolupracuje už několik let a má s touto formou příspěvků zkušenosti. V případě dotazů : infolinka 777717535, help@mobilbonus.cz.

Druhým způsobem pomoci je zaslání libovolné a dobrovolné částky přímo na speciálně zřízený účet pod neziskovou organizací Medvídek Dáda o.p.s..
Ten je zřízen u České Spořitelny:
Název : „Jindra 2011“
Číslo účtu : 19-2665412359/0800


Fotogalerie

Video